2% spre MAIE

Redirecționează 2% din impozitul anual pe venit către asociația Mișcarea pentru Acțiune și Inițiativă Europeană și împreună putem contribui la educația copiilor români!

Formularul 2% nu implică nici un cost din partea donatorului, doar simplul gest de a completa formularul și de a îl trimite către Asociația MAIE sau  ANAF. Dacă nu redirecționați această sumă către o asociație nonguvernamentală, banii respectivi revin statului.

Iată pașii simpli pe care trebuie să îi urmezi:

1. Descarcă formularul 230 (dacă veniturile tale provin doar din salariu) sau formularul 200 (dacă veniturile tale provin și din alte surse, extra-salariale)
  2. Completează-l și trimite-l la:
  • Asociația Mișcarea pentru Acțiune și Inițiativă Europeană, pe adresa: Popa Lazăr nr. 10, ap. M17, sector 2, București, cod poștal 021587, București – până pe 12 mai

sau

• Administrația Financiară de care aparții – până pe 25 mai.

Date necesare completării formularelor:

nume: Asociația Mișcarea pentru Acțiune și Inițiativă Europeană

CIF: 30221461